Symbol: 343203
Podbudowa programowa: szkoła dająca wykształcenie średnie.
Kwalifikacje: R.26.Wykonywanie kompozycji florystycznych
Nauka trwa rok, tj. 2 semestry, zajęcia odbywają się w systemie zaocznym.

 

Florysta tworzy kompozycje kwiatowe zarówno z kwiatów żywych jak i suszonych, wykonuje wiązanki okolicznościowe z okazji np. ślubu, komunii czy chrzcin. Potrafi on również stworzyć dekoracje z roślin suszonych lub doniczkowych oraz kompozycje mieszane. Podczas nauki słuchacze poznają rodzaje materiałów stosowanych we florystyce, zasady obowiązujące przy komponowaniu bukietów oraz realizują własne pomysły dekoratorskie. Florystyka jest obecnie jednym z bardziej popularnych zawodów w szkołach policealnych.

 

W związku z rosnącymi oczekiwaniami klientów, florystyka jest dziedziną, która mocno rozwinęła się w ostatnich czasach. Profesjonalni technicy floryści są zatem osobami poszukiwanymi w każdej kwiaciarni czy firmie organizującej wystrój na przyjęcia.

Jeśli uwielbiasz kwiaty, a pielęgnacja roślin to Twoje hobby, chcesz poznać tajniki stylizacji wnętrz materiałami roślinnymi, by umieć dekorować tak jak robią to specjaliści, chcesz nauczyć się wykonywać dekoracje różnego typu, masz wolne soboty i niedziele, masz wykształcenie minimum średnie ?
JEŚLI TAK – TO TA OFERTA JEST DLA CIEBIE !!!
TO MOŻE BYĆ STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ !!
Zapraszamy do Zespołu Szkół Zaocznych WiED- rozpocznij naukę w jednorocznej szkole na kierunku FLORYSTA !!! System zaoczny !! NIE WYMAGAMY MATURY

Już nie musisz wydawać fortuny na wiązanki i bukiety okolicznościowe – możesz zrobić je sam !!!
Zdobądź kwalifikacje i rozwijaj swoją pasję !
Daj się porwać florystycznej przygodzie

 

Zapraszamy do zdobycia zawodu!