WIED -
WIED - Zespół Szkół Zaocznych
Nowoczesne Pracownie
Wykwalifikowana kadra
Wysoki poziom kształcenia

Terapeuta zajęciowy

Terapeuta zajęciowy

Terapeuta zajęciowy

Symbol: 325907
Plan nauczania: podbudowa programowa: szkoła dająca wykształcenie średnie
Kwalifikacje: Z.9. Świadczenie usług w zakresie terapii zajęciowej
Czas trwania nauki: 2 lata

Terapeuta zajęciowy stosuje techniki aktywnego słuchania w kontaktach z podopiecznym, rozwiązuje sytuacje konfliktowe z zastosowaniem różnych metod, prowadzi negocjacje w celu rozwiązania problemów podopiecznych, komunikuje się z podopiecznym, jego rodziną i zespołem terapeutycznym, uzyskuje informacje o podopiecznym na podstawie dokumentacji medycznej, wywiadu środowiskowego oraz innej dostępnej dokumentacji, prowadzi obserwację terapeutyczną podopiecznego, sporządza listę problemów i potrzeb dotyczących podopiecznego, posługuje się terminologią z zakresu terapii zajęciowej, dobiera formy, metody i techniki terapii zajęciowej, dobiera sposoby oceny efektów terapii zajęciowej prowadzonej z podopiecznym, charakteryzuje metody aktywizujące stosowane w terapii zajęciowej, planuje wyposażenie pracowni terapii zajęciowej, stosuje techniki informatyczne w dokumentowaniu pracy terapeuty zajęciowego, modyfikuje i aktualizuje dokumentację prowadzoną przez terapeutę zajęciowego.

Organizacja zajęć

Terapeuta zajęciowy jest kierunkiem stacjonarnym realizowanym minimum 3 dni w tygodniu w wybranym przez Państwa systemie kształcenia:

A

System dzienny: zajęcia realizowane są w dni powszednie, rozpoczynają się w godzinach rannych a kończą w godzinach popołudniowych.  

B

System weekendowy: zajęcia realizowane są w piątki (w godzinach popołudniowych), soboty i niedziele. Tryb dostosowany dla osób pracujących.

C

System wieczorowy: zajęcia realizowane są w dni powszednie, rozpoczynają się w godzinach popołudniowych a kończą w godzinach wieczorowych.

Korzyści dla Absolwentów

Absolwent po ukończeniu kierunku: Terapeuta zajęciowy nabędzie umiejętności w zakresie: Po ukończeniu kierunku Słuchacz może podjąć pracę w:

  • oddziałach szpitalnych, w tym w szczególności: rehabilitacji leczniczej, ortopedycznych, neurologicznych, geriatrycznych, dziecięcych, psychiatrycznych;
  • sanatoriach;
  • warsztatach terapii zajęciowej;
  • zakładach pomocy społecznej;
  • dziennych domach pomocy społecznej; klubach seniora; środowiskowych domach pomocy społecznej;
  • świetlicach terapeutycznych;
  • hospicjach;
  • szkołach specjalnych.

Bogata oferta

W szkołach Wied mamy bardzo bogatą ofertę dla naszych słuchaczy.

Dokumenty do pobrania

Najpotrzebniejsze pliki do pobrania, znajdziesz poniżej. Jeśli potrzebujesz więcej przejdź do zakładki Dokumenty

Polecane kierunki

Zerknij na kierunki które mogą szczególnie Cię zainteresować.

Bądź w kontakcie


Polub nas na Facebook'u