WIED -
WIED - Zespół Szkół Zaocznych
Nowoczesne Pracownie
Wykwalifikowana kadra
Wysoki poziom kształcenia

O nas

University Joomla and WordPress Template

Nasze szkoły powstały w 1999 roku, ciesząc się od początku dobrą renomą wśród młodzieży oraz absolwentów. Zaufały nam już tysiące słuchaczy. Dbamy nie tylko o poziom przekazywanej wiedzy, ale przede wszystkim o umiejętność wykorzystania jej w praktyce. Opieramy się na nowoczesnych metodach edukacji, takich jak zajęcia praktyczne i warsztaty.

Programy wszystkich naszych szkół przystosowane są do wymogów i zaleceń Unii Europejskiej, co pozwala na bezproblemowe znalezienie pracy zarówno w Polsce, jak i pozostałych krajach Unii.Nauka w naszych szkołach jest całkowicie bezpłatna . (decyzją organu prowadzącego od września 2013)

Nabór odbywa się dwa razy w roku:
na semestr zimowy do 1-go września
na semestr wiosenny do 1-go lutego

Działalność edukacyjną prowadzimy legalnie, w oparciu o ustawę o systemie oświaty (ustawa z dn. 7 września 1991 r. z późniejszymi zmianami). Egzaminy zawodowe  i maturalne przeprowadzane są przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łodzi, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami oświatowymi. Wszystkie egzaminy odbywają się w naszej szkole.

Nauka w szkołach WiED nie przewiduje sprawdzianów, klasówek ani odpytywania w trakcie trwania semestru. Podstawą do wystawienia oceny są śródsemestralna praca kontrolna przygotowywana w domu oraz ustny egzamin końcowy z danego przedmiotu. Dodatkowo odbywają się egzaminy pisemne.
Staramy się zapewnić miłą i spokojną atmosferę, sprzyjająca nauce i dostosowaną do pracy z osobami dorosłymi. Możemy pochwalić się jednym z najwyższych wyników;)

W naszej placówce zatrudniamy wysoce wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz pracowników administracyjnych zaangażowanych w działalność placówki, tworzą oni kompetentny, zgrany i oddany zespół. Naszym słuchaczom oferujemy bardzo bogatą, urozmaiconą i dostosowaną do potrzeb rynku ofertę programową. Duża różnorodność szkół policealnych daje gwarancję, że każdy znajdzie specjalizację dostosowaną do swoich potrzeb i zainteresowań.

Zapewniamy wysoki poziom kształcenia

Udogodnienia edukacyjne:
- prowadzimy ciągłą rekrutację bez egzaminów wstępnych
- nauka rozpoczyna się w lutym i we wrześniu
- wydajemy zaświadczenia do WKU i ZUS-u, KRUS-u i MOPS-u i innych instytucji

Wszystkie nasze szkoły posiadają uprawnienia szkół publicznych.

Nasze zalety:
- Wykwalifikowana kadra zapewnia przyjemną i pożyteczną naukę
- Ustabilizowana pozycja Zespołu Szkół WIED, którym od początku działalności kierują te same osoby prowadzące,  daje słuchaczom poczucie pewności w całym cyklu kształcenia
- Przejrzysty system wymagań programowych i oceniania przy jednoczesnym indywidualnym podejściu nauczycieli do poszczególnych słuchaczy, gwarantuje możliwość uzyskania pozytywnych wyników na semestralnych egzaminach i zaliczeniach
- Świadectwa ukończenia szkół naszego zespołu są doceniane przez wielu pracodawców naszego regionu
- Bezpłatne powiadomienia SMS o najbliższych zajęciach, egzaminach, maturze oraz innych, ważnych wydarzeniach
- dogodny, zaoczny system nauczania nie przeszkodzi w pracy zawodowej
- darmowa nauka
- profesjonalna kadra
- własna baza dydaktyczna
- uprawnienia szkoły publicznej
- zniżki u  partnerów dla naszych słuchaczy
- moduły e-learningowe
- bezpłatne ksero notatek i innych materiałów związanych z nauką
- profesjonalna współpraca z instytucjami na terenie miasta Piotrkowa Tryb. i okolic
- stała współpraca z Powiatowym Urzędem Pracy
- Bezpłatna strefa Wi-Fi dla wszystkich słuchaczy

Absolwenci mają możliwość zdawania matury i uzyskania tytułu technika. Wszystkie egzaminy odbywają się w naszej szkole. W roku szkolnym 2006/2007 nasza Zaoczna Szkoła Policealna była jedynym ośrodkiem egzaminacyjnym w woj. łódzkim umożliwiającym zdawanie egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodach technik logistyk oraz opiekun w domu pomocy społecznej!

Absolwentom szkół średnich proponujemy kształcenie w szkołach policealnych na jednym z kierunków BARDZO BOGATEJ oferty edukacyjnej.

Zapraszamy do zdobycia zawodu!

 

Zajęcia we wszystkich szkołach rozpoczynają się od września oraz od lutego i odbywają dwa razy w miesiącu (sobota i niedziela) w budynkach:
 
» Budynek Szkoły WIED - Piotrków Tryb. ul Owocowa 12 telfax (0-44) 733-91-81(sekretariat czynny w godzinach 8:00 - 15:00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty i niedziele w godzinach 8:00 - 14:00) - mapka :
 
 » Budynek Szkoły WIED - Rawa Mazowiecka. Plac Wolności 3 (wejście od ul. Armii Krajowej) tel/fax (0-46) 819-16-16; 570-306-500 (sekretariat czynny w godzinach 10:00 -15 :00 od wtorku do czwartku oraz w soboty i niedziele w godzinach 8:00 - 14:00)  - mapka :
 
» Szkoły Podstawowej w Moszczenicy ul. Dworcowa 9 tel. (0-44) 616-95-00(sekretariat czynny w godz. 8:00-15:00 od poniedziałku do piątku oraz w weekendy zjazdowe)
 
Warunkiem przyjęcia jest złożenie w sekretariatach w/w szkół następujących dokumentów:
podania (gotowy druk), dwóch zdjęć oraz świadectwa ukończenia szkoły.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE 793-049-051, 501-102-437
 
_

Bogata oferta

W szkołach Wied mamy bardzo bogatą ofertę dla naszych słuchaczy.

Dokumenty do pobrania

Najpotrzebniejsze pliki do pobrania, znajdziesz poniżej. Jeśli potrzebujesz więcej przejdź do zakładki Dokumenty

Polecane kierunki

Zerknij na kierunki które mogą szczególnie Cię zainteresować.

Bądź w kontakcie


Polub nas na Facebook'u